Alloleva programmi läbimine on eelduseks 2018 kevadel Denveri ülikooli, Institute for Human – Animal Connection, juhi Philip Tedeschi juhitud töötubadel osalemiseks

 „Loomad tunnevad oma tööst rõõmu siis, kui meie oskame neid toetada ja juhendada.“

teraapiakoerad ringis

 

Millest alustada? Mida mu loom peab oskama? Mida mina pean teadma loomaomanikuna? Kas loomadega saab peale pai tegemise ja sülle võtmise veel midagi teha? Millistele nõuetele peab vastama teraapialoom? Mida peab teadma looma omanik ja spetsialist, kelle töösse looma kaasatakse? Kuidas loomadele mõjub teraapiatöö? Kas selline töö saab olla ka loomale kahjulik? Kuidas üles ehitada koolitundi või teraapiaseanssi loomaga? Kuidas luua harjutusi ja tegevusi, mis sobivad loomale ja arendavad inimest?

Loomateraapia praktiku areguprogramm annab Teile võimaluse saada vastused eelpool nimetatud küsimustele. Loomateraapias on põhiline vastutus inimesel. Just sellest põhimõttest lähtuvalt oleme pannud kokku tervikliku koolituse, mis aitab viia loomaomaniku või spetsialisti tasemele, kus ta suudab võtta vastutuse nii looma kui ka inimeste eest ja saavutada oma tegevuses parimaid tulemusi.

Kellele on arenguprogramm mõeldud? kõigile inimestega töötavatele spetsialistidele, loomaomanikele ning tööst loomadega mitmekülgseid praktilisi ja teoreetilisi teadmisi omandada soovitavatele   tervishoiu ja haridusasutuste juhtidele.

Arenguprogramm koosneb 6 moodulist:

I - II MOODUL  - Loomateraapia ABC I ja II (täpsemat sisu kirjeldust loe siit)

III MOODUL  - Koer, kui partner

Mooduli eesmärk: koer on loom, keda kaasatakse inimest abistavatesse sekkumistesse väga palju. Koolitusel saate ülevaate koera loomulikust käitumisest, vajadustest ning koeraga edukaks sekkumiseks vajalikest oskustest.

IV MOODUL - Loomad klassiruumis (sisu kirjeldust loe siit

V MOODUL - Loomad nõustamisel ja teraapias (sisu kirjeldust loe siit)

VI ENESEANALÜÜSI MOODUL - Mina, loom ja keskkond

Sellel kohtumisel seotakse kogu õpitu tervikuks läbi praktiliste harjutuste.

VII ENESEJUHTIMISE MOODUL - Kui hästi suudan ma juhtida iseennast ja looma?

Viimane kohtumine toimub vabas õhus, kus avastame endas erinevaid tahke loomaga harjutusi tehes.

Arenguprogrammi maht: 56 tundi auditoorset ja 12 tundi iseseisvat tööd.

Arenguprogramm on üles ehitatud põhimõttel, et igal kohtumisel läbitakse uus teema. Kohtumiste vaheline aeg on õpitu harjutamiseks ja analüüsimiseks. Arenguprogramm on üks tervik, mille kõik moodulid on omavahel seotud.

 Millal ja kus arenguprogramm toimub?

Kus toimub koolitus :Aegviidu raudteejaama juures asuvas Aegviidu Loodusmajas 

 Koolituse ajad: 4.nov, 3.dets, 6.jaan, 3.veebr, 3.märts, 14-15 aprill. Koolitustega alustame kell 10.00

Kui palju maksab koolitus: Kogu programmi hind on 620 eurot (sisaldab koolitust, koolitusmaterjale ja harjutustekogu).

Kuni 15. oktoobrini on soodushind 585 eurot. Registreerimiseks tuleb tasuda 50 eurot, mis tagab Teile koha koolitusel. Koolitusest loobumisel registreerumistasu ei tagastada. Koolitust on võimalik tasuda ka osade kaupa.

 Registreeri end siin:  https://goo.gl/forms/ffZGvDw26REKiwxA3

 Grupi suurus on piiratud, maksimaalne osalejate arv on 16 osalejat

Täpsem info This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või tel. 51-13705 

Meie koolitajad:

loomaterapeut ja loom

  • Kristi Raava. Arenguprogrammi looja, töötab 15 aastat koolipsühholoogina. USA-s litsenseeritud loomaterapeut. Annab 7 aastat tunde koos koeraga ja nõustab lapsi. Viib läbi suhtlemistreeninguid nii lastele kui täiskasvanutele. Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtusarenduse nõustaja ja koolitaja.

 

 triin peipsi res

  • Triin Kivirähk. Eripedagoog, kes on 15 aastat töötanud erinevate erivajadustega lastega erinevates kooli -ja klassitüüpides. Teinud lektorina koostööd nii Tallinna kui Tartu ülikooliga, SA Innovega. Olnud eripedagoog-nõustaja Tallinna Õppenõustamiskeskuses. Viib kord nädalas ainetunde läbi koos oma koeraga.

mina ja Anu

  • Ants Raava. Loomaarst, Aegviidu Loomakliiniku omanik ja arst.

    Ants on töötanud 10 aastat päästeteenistuses avalike suhete osakonnas andes inimestele infot päästesündmustest. Kommunikatsioonitöö kõrval osales ta loomapääste koolitusprogrammi koostamisel ning oli loomapääste valdkonna koolitaja.

    Ants on ise öelnud: "Olen veendunud, et loomadega suhtlemine muudab meie elu sisukamaks igas valdkonnas. Akvaarium disainibüroos võib anda tõuke uuteks loovlahendusteks ning kooli elavnurgas olevate loomade jälgimine aidata õpilastel paremini mõista omavahelisi suhteid. "

 Rõõmsa kohtumiseni Aegviidu Loodusmajas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.tasapisitargemaks.eu/et/koolitused/loomateraapia-koolitused/55-loomateraapia-abc